Tıkanıklık Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pratik Bilgiler Robotla Açma Servisi

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pratik Bilgiler Robotla Açma Servisi

21-09-2013 11:45 ibrahim Tıkanıklık
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pratik Bilgiler Robotla Açma Servisi

Tuvalet tıkanmalarına sebep olan tuvalet kağıtları sorunlu daire tesisat borularında tıkanmalara sebep olamktadır. Muhtemel tıkanmaların başlıca sebepleri arasında kağıt peçete tarzı çöplerin tuvaletin giderine atılması sonucu oluşur. Meydana gelen bu tıkanmaların evlerde uyguladığınız basit yöntemlerle açmak mümkün olmadığında bizi arayabilir geniş bilgi alabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığına en pratik bilgi pompa yöntemidir.

Günümüzde tuvalet çok dikkatli kullanılmamaktadır. Aslında ne kadar önemli ve büyük bir buluş olduğu önemsenmemektedir. İlk çağlarda insanlar tuvalet ihtiyacını gidermek için yakındaki bir ağaç, taş herhangi bir yerde ihtiyacını giderebilirdi. Ancak insanlar çoğaldıkça şehirler kuruldukça tuvalet ihtiyacı için daha uzağa gitmeleri gerektiğinde artık bir buluş gerektiği açığa çıkmış ve insanlar tuvaleti icat etmiştir.

Ve bundan sonra o büyük tuvalet çilesi çözülmüş oldu ancak bu seferde tıkanan tuvaletler başa bela oldu. İnsan her türlü sistemi düşünmüştü fakat tıkandığı zaman ne yapılacağı biraz geç düşünüldü. Günümüz teknolojisi ile çözüm bulunan klozet tıkanıklığı artık sorun olmaktan çıktı. Klozetler genelde kendi altındaki kokuyu engellemek için yapılan `U` şeklinde ki bölümden tıkanır. Bunun yanı sıra bağlı olduğu hat yada binanın ana gider hattıda tıkanmaktadır. Bu gibi durumlarda devreye tıkanıklık açma makinası gidere makina vasıtasıyla salınarak içeride birikmiş pislik kireç yada taşlaşma varsa kırılır. Yada gider hattında herhangi bir bez yada zamanla oluşan kıl, tüy, saç kılı varsa bunlarda makina ile geri çekilerek dışarı çıkarılır. Tıkalı gider hattının içerisinde tıkanmaya sebep olan şey ne ise ona göre bir uç takılarak makina boruya o şekilde salınır. Örneğin hatta kireçlenme taşlaşma yada herhangi kırılabilecek sert bir cisim var ise kırma ucu ile bu cisim kırılarak çözülür. Kıl, tüy yada bez var ise onlarda makinanın sarma olarak adlandırılan ucu ile takılarak içerideki pislikler uca sardırılarak geri çekilmektedir.

Tıkanmalarda tıkanıklık olan bölge kadar önemli olan bir başka şey ise işlem yapıldıktan sonra tesisata herhangi bir zarar verilmemiş olmasıdır. Eski yapılarda, tesisatlar ilk yapıldığında sabitlenmemiş ise zamanla gevşer ve makina ile işlem yapıldığı anda borular birbirinden ayrılabilir. Eğer böyle bir şey yaşanırsa tüm bina ana gider hattında tadilat gerekir. Ve aydınlık havalandırma alanında ki bu boruya tadilat yapılması neredeyse imkansızdır. Bu sebeplerden dolayı işi yaptıracağınız firma ve doğru usta çok önemlidir. Kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorsanız. Doğru usta doğru firma şarttır. Aksi durumlarda kurumsal firmalar her türlü mağduriyetinizi giderir. Ancak şahıs olarak çalışan bireysel ustalar zararınızı karşılayamayabilirler.

Tıkanıklık olayı makina ile açılamayadabilir. Bu noktada kaliteli kurumsal firmaların farkı ortaya çıkmaktadır. Örneğin bahçede bir gider hattınız var ve topraktaki çökmeden dolayı tıkanmış durumda. Bu boru tıkanıklık makinası ile açılmaz. Siz haklı olarak oraya çağırmış olduğunuz firmadan bir çözüm beklersiniz. Yine firmanın kalitesi bu noktada ortaya çıkar ve ekiplerimiz yüksek teknoloji sayesinde size çökmüş noktayı dedektör ve kameramızla tespit eder.

Yaşanan sıkıntıların hepsi borunun içindeki pislikten kaynaklanmaz. Nadirde olsa bazen tesisatın hatalı yapımından dolayı su giderinizden geri gelebilir. Yada fazla yüklenme sebebiyle aniden verilen bol suyu kaldıramayıp geri verebilir. Veya ana gider borusunun binaya göre ince çekilmesinden dolayı su boruya fazla gelip ek yerlerinden dışarı verebilir. Bu gibi daha bir çok sıkıntıda ekibimiz tarafından tespit edilebilmektedir.

Yapılan işlerde firmamız içinde müşteri içinde sonuca gitmek önemlidir. Çünkü sizin probleminiz o andan itibaren artık bizim problemimizdir.

Tuvaletinizde meydana gelen tıkanıklıklar zamanla banyonuzda kötü kokulara sebep olmaktadır. Bu tür can sıkıcı durularda evinize gelen ekibimiz tıkanıklığı kameralı cihazlarla tespit edip makina yardımıyla ise tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir. Siz evinizde çayınızı yudumlarken ekibimiz kırma dökme yapmadan zahmetsizce açmaktadır. Bu tür zahmetli ve can sıkıcı durumlarda bizi arayın.

Yorum yap

 
Image verification
 

Sosyal Ağlar